Pobierz dane z GUS – mały i bardzo potrzebny dodatek

Wystawianie faktur zawsze wiąże się z bardzo uciążliwą rzeczą – podaniem danych firmy. Oznacza to mozolne wklepywanie danych w odpowiednie pola poszczególnych informacji. A o pomyłkę nie trudno, zwłaszcza kiedy musimy podawać dane przez przykryte usta i szybę.

Właśnie dlatego należy pamiętać przed zakupem programu do gastronomii czy hotelu, aby posiadał on możliwość obierania danych firmy z GUSu. Klient musi wtedy podać jedynie swój NIP – reszta danych zostanie pobrana przez program S4H automatycznie. Nie musimy się wtedy martwić czy nasz pracownik wpisał odpowiednie dane, czy adres się zgadza, czy nawet nazwa firmy została poprawnie wprowadzona – co ma szczególny wpływ jeżeli nazwa firmy zawiera znaki spoza polskiego alfabetu.

Kolejną ważną rzeczą jest aktualizacja tego rozwiązania przez wytwórcę. Fakt, że w dniu dzisiejszym rozwiązanie to działa nie oznacza, że będzie ono działa cały czas. Dostęp do danych GUSu jest co jakiś czas zmieniany przez ich programistów. Oznacza to, że stale należy kontrolować sposób w jaki program pobiera dane i w razie zmiany należy wydać aktualizacje swojego oprogramowania.

Wszystkie te cechy posiada oprogramowanie od S4H. Pozwala to na szybszą obsługę klientów i ich lepsze doświadczenie w kontakcie z pracownikami obiektu. Brak pomyłek, brak konieczności wprowadzania poprawek – szybsza obsługa i mniej nieprzyjemnych sytuacji.

Może Ci się również spodoba